Pracovněprávní nároky: Alergie jako nemoc z povolání

Nemoc z povolání

Dobrý den,mám dotaz,zda když mi byla vypsána kartička alergika na epoxid a pryskyřici,zákaz vstupu do fabriky, v práci práce s lepidly,pak vyrážka,dýchací potíže,na alergii zjištěn vysoký stupeň reakce.Bude mi třeba na tuto dgn přiznán plný invalidní důchod,mám nyní I.stupeň na oční vadu nebo bude mi uznána nemoc z povolání,v seznamu nemocí jsem ji nenašla..Děkuji za nějaké info,jsem docela bezradná.P.

Dobrý den,

moc se omlouváme, ale bohužel Vám nejsme schopni poradit. Naši právníci bohužel nejsou znalci z oboru lékařství, proto nemohou posoudit, zda se jedná o nemoc z povolání, či zda Vám bude uznán plný invalidní důchod. Pokud se domníváte, že se jedná o nemoc z povolání, je vhodné navštívit svého lékaře, aby Vás poslal na specializované pracoviště pro obor pracovního lékařství, kde Vám odborníci mohou nemoc z povolání buď vyvrátit nebo potvrdit. Více o nemoci z povolání naleznete zde: https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/nemoc-z-povolani

V případě, že se Vaše nemoc z povolání potvrdí a zaměstnavatel se bude k odškodnění stavět zamítavě, můžete se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme.