Zdraví: Pochybení lékaře v péči

Pochybení lékaře

Dobrý den, chci se zeptat, zda můžu žádat náhradu všech výdajů( které mě nyní čekají ) po lékaři, který mi 15 let léčil uveitidu v oku pouze kortikoidy. Za celou dobu mě poslal na jedny krevní testy a to bylo vše. Jinak jsem měla opakované záněty i dvakrát do roka a on mi předepisoval stále kortikoidy. Až se změnou lékaře mě po prvním zánětu moje nová lékařka odeslala obratem na uveální centrum, kde mi bylo sděleno, že jdu pozdě, že mi měla být léčena příčina a ne stále pouze zánět. Že mám oko nenávratně poškozeno a to je mi 37 let. Nyní už mám trvalé následky a konečně jsem se začala léčit s příčinou - herpetická uveidida na kterou nyní beru zovirax a kterou ale můj lékař - mimochodem i primář celých 15 let neléčil. Nyní špatně vidím a mám stále rozšířenou křivou zornici - což je následkem špatné léčby. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, jestliže lékař pochybil v léčbě, na základě čehož Vám vnikla zdravotní újma, máte nárok na odškodnění. V první řadě je však důležité prokázat, zda lékař skutečně pochybil. Pochybení lze prokázat znaleckým posudkem. Více o pochybení lékaře nalenete zde https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/zanedbani-lekarske-pece-jak-postupovat

Pokud byste chtěla případ dále řešit a máte zájem o zpracování znaleckého psoudku, můžete se na nás obrátit. Naše konzulantky Vám doporučí znalce a naši advokátí Vás v jednání s protistranou zastoupí.

Zpět do Zdraví