Stát: Přístavba k domu

Pozemky

Dobry den chci se zeptat na přístavbu k domu. Rodice manžela v roce 1997 koupili dum a za nim byla pevna pristavba, ale byla v dezolatnim stavu tak ji zbourali a postavili tam provizorni drevenou boudu na skladovani dreva a naradi . Tet to tchán chtel opravit zase do pevne stavbi, ale nelze tam dodrzet hranici 2m od sousedniho pozemku tak tam tchán nechal jen asi pul metru od hranice pozemku od souseda. Ten nas nahlasil na obecním urade ze tu stavíme nacerno a ze není dodrezena hranice ty 2m. Tet je to porad v rizeni na urade. Máme nějaký moznosti, kdyby jsme to museli odstranit. Skladovat dřevo musíme někde s nářadím a koly. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

v případech, kdy se jedná o stavbu ve zvlášť husté zástavbě, je možné umístit až na hranici pozemku rodinný dům, garáž a další stavby a zařízení související s užíváním rodinného domu. V takovém případě nesmí být ve stěně na hranici pozemku žádné stavební otvory, zejména okna, větrací otvory; musí být zamezeno stékání dešťových vod nebo spadu sněhu ze stavby na sousední pozemek; stavba, ani její část nesmí přesahovat na sousední pozemek.

S pozdravem,

Vaše nároky

Zpět do Stát