Stát: Renta a uřád práce

Nárok na rentu renta

Dobrý den, prosím o upřesnění, jak je to s rentiéry a úřadem práce. Pokud by rentiér nebyl veden v evidenci a nebyl v zaměstnání, bude mít nárok na rentu? Je při pobírání renty člověk důchodově a sociálně pojištěn? Může si do určité částky člověk přivydělat aniž by mu rentu zkrátili? Mockrát děkuji za odpověď. S pozdravem Jiříčková

Dobrý den paní Jiříčková,

pokud přejdete na Úřad práce, náhrada za ztrátu na výdělku, tedy tzv.renta, se bude počítat podle průměrné výše výdělku v posledním zaměstnání.

Odvod sociálního a zdravotního pojištění se z této částky neodvádí. přivydělat si můžete, ale počítejte s tím, že renta bude o tento přivýdělek zkrácena.

S pozdravem,
Vaše nároky.cz

Zpět do Stát