Pracovněprávní nároky: Ukončení pracovního poměru ve zkušební době v těhotenství

Zkušební lhůta

Dobrý den.. Chápu dobře že pokud jsem ve zkušební době.. (nastoupila jsem 15. 1.) a zjistila jsem že jsem těhotná a chtěla bych jít na nemocenskou.. Tak mě nemůžou vyhodit?

Dobrý den,

zkušební doba slouží k rozmyšlení jak zaměstnavatele tak zaměstnance, zda se bude v pracovním poměru setrvávat. V této době Vám tedy může zaměstnavatel ukončit pracovní poměr i pokud jste těhotná.