Stát: Vyřazení z úřadu práce

Úřad práce

Dobry den, otec pracuje 20let u jedne firmy, ktera vzdy v zime ( prosineci )rozvaze pracovni pomer a otec se prihlasi na urad prace s tim, ze v breznu do te stejne firmy zase nastoupi. 20 let to nebyl zadny problem, letos mu pridelili novou urednici, ktera mu nabizela 2 prace, otec ji vysvetlil, jak to bylo 20let a ze jinou praci nepotrebuje, protoze v breznu opet nastupuje ke svemu zamestnavateli. Nechal si zavolat nadrizenou urednice, se kterou se domluvil, ze to tak bude i letos. Nyni mu prisel domu dopis, ze byl vyrazen u uradu prace a ceka ho spravni rizeni. Jeho kolegove, kteri jsou na stejnem uradu prace ale pod jinou urednici zadny problem nemaji a na urade jsou prihlaseni opet do brezna. Da se s tim neco delat ? Dekuji za odpoved

Dobrý den,

pokud je někdo zaregistrován na úřadu práce, je po uchazeči vyžadována součinnost s úředníky. To ve zkratce znamená, že musíte řádně plnit své povinnosti. Obecně platí, že pokud jakýmkoliv způsobem maříte zprostředkování zaměstnání nebo nástup do doporučeného zaměstnání, stává se takové počínání důvodem pro vyřazení z evidence, přičemž bohužel výše popsané jednání takovýmto důvodem opravdu je.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát