Pracovněprávní nároky: Prodloužení pracovní smlouvy o 7 měsíců

Pracovní smlouva

Dobrý den, smlouva mi byla prodloužena pouze o 7 měsící, čili do 19.7.2018. Chtěla jsem se zeptat, jestli je toto možné a jak mi náleží dovolená ? Odpracuji celý školní rok, tak si myslím, že bych měla mít smlouvu do 31.8.2018 anebo dovolenou proplacenou. Děkuji

Vážená paní

Smlouva na dobu určitou smí být sjednána v maximální délce 3 let a po jejich uplynutí smí být maximálně dvakrát prodloužena opět s maximální délkou 3 let (tzn. lze na dobu určitou pracovat max. 9 let). Pokud jste s takovýmto prodloužením souhlasila, není zde žádný zákonný důvod pro neplatnost takovéhoto ujednání. Dovolená se v takovém případě vypočte poměrně vzhledem k odpracovaným dnům.