Pracovněprávní nároky: Doplatek do zaručené mzdy

Mzda

Dobrý den, mám na vás dotaz. Můj zaměstnavatel mi nevyplatil doplatek do výše minimální zaručené mzdy. Jaké mám nároky na uplatnění doplacení chybějící části mzdy? Jelikož mé platové zařazení by mělo být v 7-8 kategorii, jsem manažerem, mám to zapsané i v pracovní smlouvě, ale bohužel dostávám platové ohodnocení jako 5 třída. prosím tedy o informace jak mám postupovat při nárokování, a zdali mohu odejít z tohoto důvodu ze zaměstnání. Děkuji Vám předem za zodpovězení.

Dobrý den,

pokud je Vám mzda vyplácena v nižší částce, můžete to nárokovat po zaměstnavateli, případně se obrátit na Inspekci práce.

Pokud byste se nemohl domoci svých práv, doporučujeme Vám zadat případ našim právníkům bezplatně k posouzení.