Stát: Poskytnutí plynové přípojky sousedům

Pozemky

Dobrý den, zde zasílám svůj dotaz. Mám na svém pozemku před domem vyvedenou plynovou přípojku, soused si přípojku neudělal a tvrdí, že jsem povinen ho nechat připojit i když hlavní plynové potrubí vede v chodníku před jeho domem. Jestli ano tak kdo mi to může nařídit. Děkuji za radu a posouzení Matyáš.

Vážený pane Matyáši,

jestliže jste opravdu jediným vlastníkem zmiňované plynové přípojky, nemůže Vás nikdo nutit, abyste ji poskytoval sousedovi. Na takovém užívání se samozřejmě můžete se sousedem dohodnout. Někdy je však situace taková, že vlastníkem přípojky je společnost, která plyn poskytuje, poté by mohly nastat problémy. Jestliže má soused možnost se připojit na hlavní potrubí z vlastního pozemku, není zde důvod, aby využíval Vaši přípojku.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Stát