Pracovněprávní nároky: Posouzení pracovního úrazu

Pracovní úraz

Pracuji jako řidič kamionu když jsem byl na nakladce v Německu tak se mi udělalo špatně točila se mi hlava bylo mi špatně od žaludku.Odvezla mně zachranka a v nemocnici jsem byl 3 dny a teď jsem na Pn měl jsem ucpanou tepnu a další vyšetření u kardiologa mně ještě čekají a lékař říká že snad baypas mám dotaz jde o pracovní úraz?

Dobrý den,

rozhodnutí o tom, zda – li se jedná o pracovní úraz, je v kompetenci zaměstnavatele. Pokud byste s rozhodnutím zaměstnavatele nesouhlasil, rozhodne soud. Ve Vašem případě je situace poměrně složitá, jelikož záleží na tom, jestli k ucpání došlo z přirozených příčin a byla „náhoda“ že k tomu došlo při výkonu zaměstnání, nebo zda k ucpání vedly důvody související s výkonem zaměstnání.