: Posouzení situace zda se jedná o pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobry den, Zajimalo by mne, zda pri nize zminene situaci se jedna o pracovni uraz ci nikoliv. Zamestnanec restauracniho provozu, vynasi ven reklmani ceduli, uklouzne a zlomi si ruku. Nebyl prezuti, nevim jakou formou se pohyboval, jelikoz venku mrzlo a gymove prezuvky nebyly uplne idealni obuv. Dekuji za odpoved Madarsz

Dobrý den,

Toto je velice složité dokázat. Otázka nastává, zda by se tomu tak stalo, i kdyby měl poškozený vhodnou obuv. Pokud se dá předpokládat, že poškozený mohl úrazu zabránit, zejména užitím vhodné obuvi, pak zde nárok není.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do