Pracovněprávní nároky: Postih z porušení výpovědní lhůty

Výpovědní lhůta

Dobry den prosil bych o radu, chtel bych ke konci tohoto mesice ukoncit pracovni pomer na dobu neurcitou zamestnavatel se semnou nechce dohodnou,a dava mi 2mesice.Chtel bych se zeptat co hrozi kdyz uz 1.6.neprijdu? Dekuji za odpovet.

Dobrý den,

dvouměsíční výpovědní lhůta, která začíná běžet prvního dne následujícího měsíce od podání výpovědi, je až na krajní důvody povinná pro všechny. Dodržet jí musí jak zaměstnavatel, tak i zaměstnanec. Pokud byste do práce přestal docházet dříve a zaměstnavateli by tím vznikla nějaká škoda, mohl by zaměstnavatel tuto škodu, kterou by však musel reálně vyčíslit, po Vás následně zpětně vymáhat.

S pozdravem Vaše nároky.cz