Pracovněprávní nároky: Postih za odchod ve zkušební lhůtě

Zkušební lhůta

Dobry den, pokud zrusim pracovni pomer ve zkusebni lhute ze zdravotnich duvodu (i kdyz je nemam potvrzene lekarem) ze dne na den i kdyz se to firme nehodi, je z jejich strany mozny nejaky postih, kamaradce se to kdysi stalo. Diky

Vážená paní,

ve zkušební době může dojít k rozvázání pracovního poměru bez udání důvodu ze strany zaměstnance i zaměstnavatele a žádný postih Vám za to určitě nehrozí. Nemusíte dokonce ani uvádět, že k tomu došlo ze zdravotních důvodů. Je však třeba tak učinit písemně, aby bylo toto rozvázání ve zkušební době dobře prokazatelné.

S pozdravem Vaše nároky.cz