Bydlení: Postup při vyplacení bytu

Hypotéka

Dobrý večer, s bývalým manželem sme kupovali byt jeste když smě nebyli svoji.Já Bla jako žadatel a on jako spolu žadatel. Platina sem hypotéku a vse okolo a on mi posílal půlku zpět na ucet.pak sme refinancovali a hypotéka odchází z jeho účtu a ostátní poplatky z mého. V současné době sme rozvedení. Bývalý manžel v byte zůstal a prodavat nechce a já se synem bydlím v podnájmu ale stále sme nevyřešili vyplaceni z bytu.Jaky by byl správný postup?Nechat odhadce ať řekne hodnotu bytu,odpočítat zbývající hypotéku a zbytek částky děleno dvěma,kde by pak ta jedna část znamenala částku kterou mě má vyplatit?v nynější situaci v které se nachazi mu nejspíše další půjčku na vyplacení nedají. Jak tedy postupovat?nechci mu vzít byt a prodat když chce zůstat ale také chci myslet na mě a na syna

Dobrý den,

z Vašeho dotazu jsme pochopili, že byt jste zařizovali jako partneři a stejně tak hypotéku. V tomto případě je byt v podílovém spoluvlastnictví a každý má nárok na polovinu z jeho ceny s odpočtem zbývající hypotéky. Co se týče hypotéky byla by také dobrá dohoda s bývalým manželem a bankou, že nyní splácí jen on.

S pozdravem
Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení