Pracovněprávní nároky: Posun výpovědní lhůty v případě nemoci

Výpovědní lhůta

Dobrý den mohla bych poprosit také o dotaz.Mám smlouvu na dobu určitou ale smlouva trvá ještě rok.Když dám výpověd s dvouměsíční výpovědní lhůtou a onemocním bylo mi zaměstnavatelem řečeno,že po dobu nemocenské se mi lhůta posunuje o tu dobu co jsem na nemocenské.Jee to prosím pravda.poprosím Vás zda by jste mi mohl přímo definovat podle zákoníků práce tuto alternativu.popřípadě i s očíslováním zákona který se na to vztahuje.Děkuji

Dobrý den,

pokud jste podal/a výpověď vy, tak se výpovědní doba neprodlužuje, k tomu může dojít pouze pokud jste výpověď dostal/a.

Vizte Zákon 262/2006, můžete si vše dohledat v oddílu 2:

Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.