Pracovněprávní nároky: Posunutí pracovní doby

Pracovní doba

Dobrý den, ráda bych se vás zeptala na pracovní dobu. V pracovní smlouvě mám pouze 37,5 hodin týdně, mám pravidelnou pracovní dobu od 7-15 hod, pondělí až pátek. Zaměstnavatel mi bez předchozího upozornění, pouze ústně řekl o změně pracovní doby 8-16. Postupoval správně?

Dobrý den,

Pokud máte v pracovní smlouvě pouze sjednáno, že pracujete 37.5 hodiny, ale pracovní smlouva již neobsahuje, že od kdy do kdy, zaměstnavatel bohužel změnou pracovní doby neporušuje zákoník práce. Pokud byste však měla ve smlouvě napsáno, že Vaše pracovní doba je od 7:00 do 15:00, musel by zaměstnavatelů žádat o Váš souhlas.