Pracovněprávní nároky: Potíže s odškodněním za pracovní úraz

Pracovní úraz

Dobrý den, měla jsem pracovní úraz ,mám trvalé následky, mám přiznanou invaliditu 3 stupně , pořad jsem v pracovním poměru, ale do zaměstnáni nechodím, jsme na nemocenské ,dle posudku nesmím vykonávat práci mám nárok na odstupné ve výši 12-ti násobku platu ,dle § 52 d v práci mi dělají potíže ,děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže Vám poskytovatel pracovnělékařských služeb vystavil posudek, že nesmíte vykonávat dosavadní práci, přičemž Vám bude dána výpověď dle § 52 odst. d) zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, případně s Vámi bude ukončen pracovní poměr dohodou z tohoto důvodu, budete mít skutečně nárok na odstupné ve výši nejméně dvanáctinásobku průměrného platu, v souladu s § 67 zákoníku práce. Zaměstnavatel by se povinnosti vyplatit odstupné mohl zprostit pouze v případě, že k úrazu, který zapříčinil trvalé následky, došlo v důsledku Vašeho porušení právních či jiných předpisů nebo pokynů k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, pokud jste s nimi byl řádně seznámen a jejich znalost a dodržování byly soustavně vyžadovány a kontrolovány. Dále by se mohl zprostit povinnosti, pokud byste si úraz způsobila v důsledku opilosti či zneužití návykových látek.