Pracovněprávní nároky: Potřeba vyjádření k výpovědi ze zdravotních důvodů

Ukončení pracovního poměru

Při výpovědi ze zdravotních důvodů, od koho musím mít lékařské vyjádření, od svého praktického nebo podnikového lékaře a musí vůbec být?

Dobrý den,

výpověď můžete podat z jakýchkoliv důvodů či bez udání důvodu. Pokud ovšem chcete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti v běžné výši, je nutné doložit, že Vás k ukončení pracovního poměru vedli důležité (zdravotní) okolnosti. Toto lze doložit vyjádřením Vašeho lékaře. Pokud je rozvázán pracovní poměr z toho důvodu, že nesmíte podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, dále konat dosavadní práci pro pracovní úraz, onemocnění nemocí z povolání nebo pro ohrožení touto nemocí, anebo dosáhl-li jste na pracovišti určeném rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví nejvyšší přípustné expozice, náleží Vám odstupné.