Pracovněprávní nároky: Potřebné odpracované hodiny k získání podpory

Podpora v nezaměstnanosti

Jak dlouhou dobu musím mít odpracovanou, abych měla nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den,

pokud Vás zajímá přesný počet odpracovaných hodin/dní, tak o tomto zákon nehovoří. Podstatné je, abyste v rozhodném období (což jsou v případě podpory v nezaměstnanosti 2 roky před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání) odpracovala jeden rok (odvedla do systému sociální pojištění daně). Tedy ve stručnosti alespoň rok v posledních dvou letech. Doufám, že jsem Vám odpověděl na Váš dotaz a přeji hezký den.

s pozdravem