Pracovněprávní nároky: Použití předchozí dovolené

Dovolená

Dobrý den mám dotaz v roce 2016 jsem nastoupil 23.11 do nové práce za Listopad jsem odpracoval 6 dnů na výplatní pásce za měsíc listopad jsem měl 2 dny dovolené potom v prosinci jsem odpracoval 20 dnů a dovolená z listopadové pásky mi byla použita čili na prosincové ýyplatní pásce jsem neměl žádnou zbývající dovolenou a přes svátky mi zaměstnavatel řekl že mezi svátky mi veme dovolenou z nadcházejícího roku v lednu když jsem nastoupil do práce tak jsem za leden odpracoval 16 dnů a když mi v lednu přišla páska tak jsem měl na pásce zbývající dovolená 16 dnů čili mezi svátky mi zaměstnavatel použil jakoby 4 dny dovolené a zbylo mi 16 dnů pak na únorové pásce jsem měl zase že mám zbytek 16 dnů dovolené a v práci jsem skončil před vypršením zkušební doby kdy zaměstnavatel semnou neprodloužil dál poměr můžu chtít po zaměstnavateli proplatit 16 dnů co mi napsal že mi zbývá dovolená co je na výplatní pásce ? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

za každých 21 odpracovaných dnů v kalendářním roce vzniká nárok na 1/12 dovolené. V tomto případě Vám tedy nevznikl nárok na proplacení dovolené, jelikož Vám nárok na dovolenou nevznikl.