Stát: Povinnost vysadit nové stromy

Spor s obcí

Dobrý den, chci se zeptat. Koupili jsme přes RK soukromý pozemek, na kterém byl "pelmel" různých stromů např. bříza. Pozemek jsme koupili pro stavbu RD. Starostka obce,chce abychom za pokácené stromy vysadili v obci jiné? Je to správné? Pozemek nebyl obecní. Děkuji.

Ano, obec toto právo má. Pokud se rozhodnete na svém pozemku kácet některé dřeviny, je potřeba požádat o povolení orgán ochrany přírody.

Tímto orgánem je, mimo jiné, právě obec. K výše uvedenému povolení o kácení dřevin je obec oprávněna uložit povinnost vysadit nové stromy, jako náhradu za ekologickou újmu vzniklou vykácením dřevin.

Zpět do Stát