Stát: Povinnost vyznačení pozemku

Pozemky

Dobrý den, kupují stavební parcelu od obecního úřadu. Jelikož pozemek není vyznačený, je obec jakožto prodávající povinná vyznačit tento pozemek na své náklady. Nebo je to má povinnost. MOc děkuji za odpověd

Vážený pane,

katastrální zákon se o označování hranic zmiňuje v povinnostech vlastníků, kde říká, že na výzvu katastrálního úřadu označit ve stanovené lhůtě, ne však kratší než 30 dnů, trvalým způsobem a na vlastní náklad nesporné hranice svých pozemků. Ideální řešení by proto bylo podat návrh na katastrální úřad s tím, že obec, jakožto vlastník, má povinnost vyznačit, popř. si tuto povinnost vyznačit ve smlouvě s tím, že Vy, jakožto nový majitel toto provedete, ovšem náklady bude hradit obec.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Stát