Pracovněprávní nároky: Požadavek na ukončení PN

Nemocenská

Dobrý den, moje maminka podala výpověď v práci a v ochranné lhůtě před ukončením poměru nastoupila na nemocenskou. Avšak firma je v insolvenci a účetní této firmy chce, aby mamka ukončila nemocenskou a nastoupila na úřad práce jinak jí neproplatí dovolenou.

Dobrý den, přiznáme se, že moc nerozumíme jednání paní účetní. Pokud má Vaše maminka nárok na proplacení dovolené, měla by ji firma, u které byla zaměstnaná, dovolenou proplatit. Jestliže ji již skončil pracovní poměru, avšak je dle lékařského potvrzení stále na nemocenské, není důvodu, aby jí ukončovala.