Ostatní: Požadování platby za dárek ke zboží

Ostatní

Dobrý den moje matka uzavřela smlouvu se společností Lama která je alternativním dodavatelem energií a při jednání o odběru energie přes společnost Lama jí byly dány leddiodové žárovky se slovy že jde o dárek. Matka v dané lhůtě 14dní smlouvu se společností Lama vypověděla a žárovky si nechale s vědomím že jde o dárek. Žárovky nepoužila a vrátila je společnosti Lama bohužel až po třech letech. Společnost Lama vyžaduje i tak úhradu 2500Kč Bohužel matka si smlouvu nepřečetla jelikož již není nejmladší tak uvěřila prezentaci OZ která proběhla mezi dvešmi a narychlo. Můj dotaz je jestli se dá nějak bránit. Děkuji předem Roman Orel.

Vážený pane Orle

V případě neobjednaného plnění náleží kupujícímu to, co mu prodávající navíc dodal nebo přenechal. Pokud žárovky byly prezentovány jako dárek, avšak ve smlouvě o dodeji energie je napsáno něco jiného, bude třeba prokázat, že prodejce skutečně prezentoval danou věc jako dar, který nemá na uzavření smlouvy vliv. Pokud toto není možné, je třeba se zaměřit na ustanovení uzavřené smlouvy a pokud tato operuje s úpravou vztahu žárovek, postupovat podle jejího ustanovení.

S pozdravem, Vaše nároky

Zpět do Ostatní