Pojišťovny: Pozdní nahlášení pracovního úrazu

Pracovní úraz

Dobrý den. Utrpěla jsem pracovní úraz který byl sepsán a uznán zaměstnavatelem.Moje pracovní neschopnost následkem prac.úrazu skončila 20.05.2016.Veškeré"papíry"dodány do 15.09.2016. Nyní jsem se ale dozvěděla(přes stálé ujišťování o nahlášení),že úraz nebyl vůbec nahlášen poj. KOOPERATIVA,kde je zaměstnavatel pojištěn.Nahlášen byl až 18.04.2017.Může dojít ze strany poj.KOOPERATIVA ke krácení nebo k odmítnutí plnění z důvodu pozdního nahlášení?Děkuji.S pzdravem KOUBOVÁ Zdeňka.

Vážená paní Koubová,

právo na plnění za pracovní úraz Vám pozdním nahlášením tohoto úrazu nezaniká. Pokud by k takové situaci došlo, šlo by o pochybení zaměstnavatele, který by Vám tímto způsobil škodu. Jestliže vzniknou při řešení této záležitosti nějaké komplikace, neváhejte se na nás obrátit.

S pozdravem,

Vaše nároky