Ostatní: Pozdní zaplacení splátky

Úvěry

Dobrý den, máme úvěr formou hypotéky se zástavou u společnosti Acema. Minulý měsíc manželce pozdě odeslala mzdová účetní ukončenou PN a přišly pozdě peníze. Splátka byla poslána o 6 dní později a i přesto že jsme se snažili Acemě vše vysvětlit navýšili nám splátku úvěru z 5300 na 9800. To znamená že při půjčce 650 000 máme nyní zaplatit 2200000 a to i přesto že můj zaměstnavatel Česká pošta uznal chybu a taktéž se jim to snažili vysvětlit , bez úspěchu. Máme možnost se nějak bránit??? Moc děkuji za odpověď. Pavel Knížek

Dobrý den,

Ve vztahu ke společnosti, s níž máte uzavřen úvěr, se nijak bránit nemůžete. Je však možné žádat náhradu škody za pozdní vyplacení mzdy po zaměstnavateli, který způsobil vaši situaci. Ve Vašem případě by bylo i třeba posoudit, zda se v případě takto vysoké půjčky nejedná o lichvu.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Ostatní