Pracovněprávní nároky: Pozdržení výplaty a její nepřiměřená výše

Vyplácená mzda

Dobrý den,ve firmě pracuji 13 let,podruhe za tu dobu mám neschopenku,zaměstnavatel mi o tyden pozdrzel vyplatu a když mi konečně přišla na účet,tak jsem měla 6870kč za 151 a půl odpracovaných hodin.Má zaměstnavatel na tohle právo?Jak se mám bránit?

Dobrý den,

při výpočtu by Vás hodinový výdělek vycházel na přibližně 45 Kč za hodinu, což je však sazba nepřípustná. Výše minimální mzdy je od 1.1.2017 stanovena na 66 Kč za hodinu. Upozorněte na to zaměstnavatele, a pokud by to nepomohlo, můžete se zkusit obrátit na příslušný Inspektorát práce.