Pracovněprávní nároky: Práce bez smlouvy a nevyplacená mzda

Pracovní smlouva Nevyplacená mzda

Dobrý den, s bývalým zaměstnavatelem jsem bohužel neměl sjednanou písemnou dohodu o spolupráci, pouze ústní dohodu. Smlouvu pořád sliboval, pořád oddaloval a já mu věřil, že vůbec nějaká bude. Pracoval jsem u něj jeden kalendářní měsíc (leden 2018), byli jsme domluvení na vyplácení po každém odpracovaném týdnu. Poslední týden se začal chovat divně a odmítl mi proplatit (právě ten poslední týden + nedoplatky z předchozích), na základě toho jsem u něj skončil. Jedná se o částku 5000kč. Jako jediný důkaz o spolupráci mám fotky z pracoviště, s datumovými razítky. Včera jsem se dozvěděl, že už přede mnou ošidil nějakého brigádníka (nebo brigádníky). Je zde nějaká cesta, kterou bych se mohl domáhat peněz? Nebo mám být hodný, milý a čekat jestli se zachová jako chlap? Předem mnohokrát děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zde je, bohužel, chyba i na Vaší straně, že jste přistoupil na práci bez smlouvy. Můžete si však zkusit bezplatně zadat případ i s podklady našim právníkům k posouzení, můžou se na situaci podívat.