Pracovněprávní nároky: Práce bez zkušební lhůty

Zkušební lhůta

Dobrý den, od 1.1.2018 jsem nastoupila do práce kde jsem podepsala smlouvu na dobu neurčitou, bohužel jsem si všimla až po podepsání smlouvy že v ní chybí 3 měsíční zkušební doba. Teď bych ráda dala výpověď, ale nevím zda je možné odejít hned, když ve smlouvě nemám zkušební dobu nebo budu muset setrvat v práci než mi skončí výpovědní lhůta dva měsíce. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

není možné odejít ihned, zkušební doba nemusí být nutně sjednána. Můžeme vám doporučit zkusit se se zaměstnavatelem dohodnout.