Pracovněprávní nároky: Práce i po odpíchnutí

Práce přesčas

Dobrý den mám dotaz pracuji v obchodě dělám Od 7.00 do 20.00. Chtěji abych si píchnul odchod z prace ve 20.15 ale musím stejnak ještě zůstat vybalovat a chystat regaly do 21.30. Je to připustné.

Dobrý den,

To by přípustné samozřejmě být nemělo. Zaměstnavatel by po Vás neměl požadovat, abyste v práci zůstával i po „odpíchnutí“. Měl by Vám navíc za strávené přesčasy zaplatit mzdu i s příplatkem za přesčasy. Přesčasy by navíc neměly přesáhnout 150 hodin za rok. Samozřejmě vždy záleží na konkrétní smlouvě, kterou se zaměstnavatelem máte, ale u klasických smluv platí to, co je psáno výše.