Pracovněprávní nároky: Práce i po skončení pracovní smlouvy

Pracovní smlouva

Dobrý den. 15.11.2016 mi u zaměstnavatele skončila pracovní smlouva kterou jsem měl na rok. Zaměstnavatel mě i po 15.11.dále zaměstnal bez podpisu nové smlouvy se slovy, že když mě zaměstnání i po tomto 15.11.,nepotřebují podepsat novou pracovní smlouvu. Je to v pořádku ? Na jakém základě tam nyní pracuji ? Jaké z toho pro mě, ale také pro zaměstnavatele plynou výhody a povinnosti ? Děkuji moc za odpověď. Stanislav.

Pěkný den,

Váš zaměstnavatel má pravdu v tom, že pokud Vám dá práci i po skončení pracovní smlouvy jste u něj dále zaměstnán. Toto je zakotveno v zákoníku práce v § 65, kde je stanoveno, že pokud pracujete i po skončení pracovního poměru na dobu určitou s vědomím zaměstnavatele, mění se pracovní poměr uzavřený na dobu určitou na pracovní poměr na dobu neurčitou. Vzhledem k tomu, že u pracovních smluv není vždy kontrakční povinnost, odvozuje se váš pracovní poměr právě od výše zmíněného zákonného ustanovení. Co se týče práv a povinností tak ty zůstávají stejné, jako obecná pro pracovní poměr na dobu neurčitou viz §38 zákoníku práce povinnosti.