Pracovněprávní nároky: Práce navíc za nemocnou kolegyni

Práce přesčas

Dobry den.Muj dotaz zní,kdyz mam v prac.smlouve stanovenych 35hod tydne je mozne prekrocit tenhle pocet stanovenych hodin? Mam kratky dlouhy tyden,od rana do vecera. Nyni mam dlouhy, tudiz delam patek i s vikendem..onemocnela kolegyne.Vedouci chce,at vezmu smeny i za ni,protoze tam nema koho dat.Takze bych jela bez volna v kuse kazdy den 10hodin.Ve smlouve nic o zaskoku za nemoc apd nemam.Mam uz objednane doktory a soukrome veci.Ma narok tohle po me chtit ikdyz nebudu souhlasit?

Dobrý den,

dotaz velmi podobného zaměření byl již zodpovězen například zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/narizena-prace-prescas?t=prace-prescas