Pracovněprávní nároky: Práce přesčas a nepravidelná pracovní doba

Práce přesčas

Dobrý den, mam dotaz ohledne nepravielné pracovní doby a prace pres čas. Se zaměstnavatelem mám smlouvu uzavřenou na 40h týdně s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou. Směny jsou plánovány na 12h (11 + 1), tudíš není možné dosáhnout každý měsíc na sjednanou dobu a práce se protahuje na více než 12h nebo na další den. A zaměstnavatel případnou práci pres čas počítá až po době stanovené plánovacím kalendářem na daný měsíc. Je to správný postup? Jak by měla vypadat přípádná nerovnoměrná doba při uvazku 40h týdně?

Dobrý den,

dotazy ohledně práce přesčas byly již zodpovězeny v naší poradně - například zde https://www.vasenaroky.cz/poradna/prace-prescas-cely-rok?t=prace-prescas