Pracovněprávní nároky: Vynulování přesčasových hodin

Práce přesčas

Dobrý večer, pracuji vKNTB ve Zlíně jako porodní asistentka a do nového roku budu mit 90h přesčasových hodin. Zaměstnavatel mi chce tyto hodiny vynulovat,bez nároku proplacení. Má na to právo? JP

Dobrý den,

zaměstnavatel by Vám měl umožnit náhradní volno či proplatit přesčasové hodiny bez ohledu na to, zda rok končí nebo ne. Pokud budete mít pochyby o dlužné mzdě, neváhejte nám zadat případ k bezplatnému posouzení.