Pracovněprávní nároky: Práce přesčas po odpolední a noční směně

Práce přesčas

Dobry den muze zamesnavatel naridit praci prescas odpoledne i nocni smene?.Pracuji 7.5 hodiny a zamestnavatel nam narizuje na odpoleni a nocni smenu 4 hodiny prace prescas.Ma na to narok???dekuji za odpoved Kalova

Dobrý den,

Zaměstnavatel může práci přesčas nařídit pouze z výjimečných důvodů. Práce přesčas přitom ročně nemá přesáhnout 150 hodin. Pokud toto zaměstnavatel nedodržuje, jedná se o porušení zákona.

S pozdravem Vaše nároky.cz