Pracovněprávní nároky: Práce přesčas při invalidním důchodu

Práce přesčas

Dobrý den, mám ciď la.stupně, dělám strážného 12.ti hod.směny a noční,v podstatě nemám ani jeden víkend v měsíci volný,je to v souladu se zákoníkem práce? Mám pořádat doktora o nějakou výjimku?

Dobrý den,

pokud rozsah týdenní pracovní doby nepřesahuje 40 hodin a jsou Vám vypláceny příslušné příplatky za práci v noci a o víkendu, je vše v pořádku. Zaměstnavatel Vám také může výjimečně nařídit práci přesčas, to však v maximální výši 8 hodin týdně a 150 hodin ročně. Pokud by Vám chtěl nařizovat delší přesčasy, může tak učinit, avšak pouze s Vašim souhlasem.