Pracovněprávní nároky: Práce přesčas při třísměnném provozu

Práce přesčas

Může mi zaměstnavatel nařídit práci přesčas při třísměnném provozu?Musím zůstat v práci 16 hodin,když ráno vstávám zase do práce?

Dobrý den,

záleží na tom, kolik hodin máte na odpočinek mezi dvěma směnami (s připočtením nařízené práce přesčas). Podle § 90 zákoníku práce musí tato doba odpočinku činit alespoň 11 hodin, lze ji však zkrátit až na 8 hodin (například právě při práci přesčas). Určující je tedy, jestli Váš zaměstnavatel nařízením přesčasové práce zkrátil tuto stanovenou dobu odpočinku.