Pracovněprávní nároky: Práce přesčas skoro každý týden

Práce přesčas

Dobrý den,muže mi zaměstnavatel nařídit přesčas za velkou marodku lidí,přestože přesčas dělám skoro každý týden.Nestíháme dodávat díly,ale to trvá už 3 roky mám ročně 350h.Měli vyrobit 3 linky sou jen dvě a nevyrábí tolik kusů kolik bylo stanoveno.Děkuji

Dobrý den,

zaměstnavatel Vám přesčas nařídit může, mělo by se však z jeho strany jednat o vyjímečnou situaci. Maximální počet přesčasových hodin, které za týden můžete odpracovat, je 8 hodin a za rok je to 150 hodin. Pokud by po Vás zaměstnavatel chtěl více než 150 hodin za rok, musí se na tom s Vámi dohodnout a Vy s tím musíte souhlasit. V opačném případě po Vás nemůže žádat více přesčasových hodin.

Více se o práci přesčas dočtete zde → https://www.vasenaroky.cz/poradna/pracovnepravni-naroky/stitek/prace-prescas

S pozdravem,