Pracovněprávní nároky: Práce ve státní svátek, který připadá na neděli

Státní svátek

Dobrý den. Pracujeme všechny státní svátky. Kolik zaměstnavatel musí zaplatit , když jdeme do práce ? Svátek , směnu a ještě 100 %. Nebo jen svátek a 100 % . A když připadne svátek na neděli a musíme do práce , jak se to počítá ?? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

za dobu práce ve svátek přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek. Za dobu čerpání náhradního volna přísluší zaměstnanci náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí příplatku k dosažené mzdě nejméně ve výši průměrného výdělku místo náhradního volna. Pokud byste pracoval ve svátek o víkendu, k tomuto by Vám ještě náležel příplatek ve výši 10 % průměrného výdělku.