Pracovněprávní nároky: Práce ve státní svátek, nárok na volno

Státní svátek

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Pracuji krátký a dlouhý týden jako baristka od 8 do 20h. Máme denně otevřeno. Jsme placené na hodinu a výplata nám chodí k 15. Dni. A Moc by mě zajímalo, pokud mi smena vyjde na státní svátek, tak zda mám nárok na 100% příplatek či náhradní placené volno. A také že pracujeme v sobotu a neděli, zda máme nárok na příplatek. Zaměstnavatel tvrdí, že nemáme. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

pokud Vám směna připadne na státní svátek máte nárok na náhradní placené volno, případně na proplacení mzdy s příplatkem. Jestliže pracujete o víkendu, máte také nárok na příplatek. Tvrzení zaměstnavatele se nám tedy nezdá dle zákona. Více informací ohledně práce ve státní svátek si můžete přečíst zdehttps://www.vasenaroky.cz/aktuality/prace-a-statni-svatek-3-caste-otazky-a-odpovedi