Pracovněprávní nároky: Práce ve státní svátek při 37,5 h

Státní svátek

Dobrý den, pracuji ve zdravotnictví ve směnném dvanáctihodinovém provozu. V květnu jsem dle dlouhodobého plánu neměla odsloužit ani jeden svátek, ale dle našeho vedení se prý i svátek započítává do měsíčního fondu hodin. Takže když nám počítají týdenní fond 37,5 hodin týdně a v úterý je svátek, stále se nám prý počítá 37,5 hodin. Je to správné? A jaký máme roční fond hodin pro rok 2018? I do tohoto fondu nám započítají všechny svátky? Děkuji za odpověď. Tláskalová.

Dobrý den,

pokud pracujete v den státního svátku, měla byste buď dostat příplatek ke mzdě ve výši 100 % za práci ve svátek, nebo placené náhradní volno. Není dle zákona, abyste pracovala ve státní svátek a nedostala ani náhradní volno, ani příplatek ke mzdě.

S pozdravem Vaše nároky.cz