Pracovněprávní nároky: Práce ve státní svátek při dvousměnném provozu

Státní svátek

Pracuji v dvousměnném provozu(pekárna). Připadne-li svátek na všední den musím do práce pokud potřebuji volno. V případě,že ne je poskytnuta odměna za svátek. Děkuji

Dobrý den,

Zaměstnavatel může ve výjimečných případech nařídit práci i ve státní svátek. Může se například jednat o práci v nepřetržitém provozu. Pokud však zaměstnanec ve státní svátek pracuje, musí mu být poskytnuto náhradní placené volno, případně náhrada mzdy a příplatek ke mzdě.

S pozdravem Vaše nároky.cz