Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Rozhodné období pro odstupné

14.12.2018 - Dobrý den, nám dotaz,zda se do průměrné mzdy rozhodného období pro výpočet …

Dovolená Nárok na odstupné

Na kolik platů odstupného mám nárok?

27.11.2018 - Dobrý den, prosím, na kolik platů odstupného mám nárok v případě zániku …

Odstupné Nárok na odstupné

Nárok na odstupné

26.11.2018 - Dobrý den,dostala jsem výpověď od agentury v listopadu tohoto roku.A mám …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné a na rentu při nezpůsobilosti výkonu práce po pracovním úrazu

22.11.2018 - Dobrý den, v roce 2017 se mi stal pracovní úraz ze kterého mám trvalé následky …

Nárok na odstupné Nárok na rentu

Výpočet odstupného

22.11.2018 - Dobrý den. K 31.12.2018 mi končí pracovní poměr (dvou měsíční výpovědní …

Nárok na odstupné

Nepřijdu o odstupné?

20.11.2018 - Dobrý den, v srpnu 2019 mi končí RD s tím, že moje pracovní místo bylo …

Nárok na odstupné

Dlouhodobá nezpůsobilost z obecného onemocnění

15.11.2018 - Dobrý den. Po operaci jsem byla shledána zdravotně dlouhodobě nezpůsobilá z …

Ukončení pracovního poměru Nárok na odstupné

Znepokojující pracovní smlouva

13.11.2018 - Dobry den před rokem jsem podepsala pracovni smlouvu se šéfem, který mě …

Pracovní smlouva Nárok na odstupné

Firma rozvazuje kontrakt s agenturou

8.11.2018 - Dobrý den, pracuji pod agenturou již 4 roky, smlouva na dobu určitou, vždy …

Nárok na odstupné

Paragraf 49 pro odstupné?

2.11.2018 - Pochopila jsem dobře, že když mám ve výpovědi dohodou paragraf 49, nechat si …

Ukončení pracovního poměru Nárok na odstupné

Zaměstnavatel nemá na odstupné

1.11.2018 - Konci li firma a zaměstnavatel nemá na výplatu odstupného, bude vyplácet …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné po roční nemocenské

1.11.2018 - Dobrý den, v roce 2017 se mi stal pracovní úraz , nyní po roce chci nastoupit …

Nárok na odstupné

Nový majitel přebírá i zaměstnance

30.10.2018 - Dobrý den, Moje přítelkyně pracovala v kavárně kterou se majitel rozhodl …

Nárok na odstupné Ostatní

Mám právo na odstupné, pokud mi firma nabídla přeřazení na jinou pobočku?

26.10.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na odstupné. Mám smlouvu na …

Nárok na odstupné Odstupné

Nárok na odstupné s 2 měsíční výpovědní lhůtou

24.10.2018 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Pracuji 1 rok ve firmě, kde mi dali k …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při výpovědi pro nadbytečnost

22.10.2018 - Dobrý den, zaměstnavatel se chystá mně dát výpověď z důvodu nadbytečnosti, …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při přesunu firmy do jiného města

19.10.2018 - Pracuji ve firmě 18 let jako dělnice. Smlouvu mám na dobu neurčitou Firma se …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při ukončení pracovního poměru dohodou

18.10.2018 - Dobrý den chtěl bych se zeptat zda mam narok na odstupne když zaměstnavatel …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při pobírání starobního důchodu

17.10.2018 - Dobrý den,ráda bych se zeptala: manžel od 08/2018 pobírá starobní důchod,dál …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné po dohodě o rozvázání pracovního poměru

9.10.2018 - Doslo k dohode o rozvazani pracovniho pomeru mezi mnou a zamnestnavatelem a to …

Ukončení pracovního poměru Nárok na odstupné

Mám nárok na odstupné a na výpovědní lhůtu?

9.10.2018 - Dobrý den, k 27. září jsem dostala výpověď, ale zaměstnavatel se nezmínil ani o …

Nárok na odstupné Výpovědní lhůta

Nárok na podporu a odstupné při výpovědi

8.7.2018 - Po 18 letech jsem dostala výpověď pro nadbytečnost. Dvouměsíční a 3 platy …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při zdravotních problémech

2.7.2018 - Dobrý den ,Jsem ve firmě od r.2002. Nyní mám invalidku 2.st. Ze zdravotních …

Nárok na odstupné

Možnost okamžitě rozvázat pracovní poměr s možností odstupného

2.7.2018 - Dobrý den, mám otázku, zda je možné okamžitě rozvázat pracovní poměr s možností …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při absenci adekvátního zařazení

2.7.2018 - Mám takový problém: 18. 10. 2017 se mi stal úraz, nikoliv pracovní, ale …

Nárok na odstupné

Výpověď pro nadbytečnost po návratu z rodičovské dovolené

29.6.2018 - Dobrý den, dceři končí rodičovská dovolená 10.7.2018 a stávající zaměstnavatel …

Rodičovská Nárok na odstupné

Výpověď z organizačních důvodů

27.6.2018 - Prosim dostala jsem vypoved z org.duvodu k 31.8.s 3 mes odstupnym pokud mam …

Nárok na odstupné

Odmítnutí jiné pracovní pozice a nárok na odstupné

26.6.2018 - Bylo mi oznameno, že k 9.7.2018 končím na prac. miste (nastupuje nekdo jiný). …

Nárok na odstupné Přeřazení na jinou pracovní pozici

Nemohu dál vykonávat dosavadní práci

26.6.2018 - 1.od lékařky jsem obdržel zprávu pro zaměstnavatele,, kde je uvedeno, že nemohu …

Nárok na odstupné

Výpověď ve zkušební době a nárok na odstupné

22.6.2018 - Dobrý den, dostali jsme celá firma výpověď dle paragrafu 52 /insolvence …

Zkušební lhůta Nárok na odstupné

Výpověď ze zdravotních důvodů daná zaměstnancem

19.6.2018 - Dobry den. Lekarka mi ze zdravotnich duvodu doporucila ukonceni pracovniho …

Nárok na odstupné

Výpověď ze zdravotních důvodů podaná zaměstnancem

18.6.2018 - Dobrý den, prosím budu dávat výpověd ze zdravotních důvodů po roční neschopnost…

Nárok na odstupné

Odstupné při končení zaměstnavatele a pracovní úraz

24.5.2018 - Dobrý den, je to přesně rok co jsem v pracovním poměru u jedné firmy, ale právě …

Nárok na odstupné Odstupné Pracovní úraz

Nárok na odstupné při ukončení zaměstnavatele

24.5.2018 - Dobrý den, pracuji v baru.Mám smlouvu na dobu neurčitou.Pracuji tam 8 let.Majit…

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při ukončení činnosti firmy

17.4.2018 - Dobrý den , prosím chtěla bych vědět zda máme nárok na odstupné . Máme …

Nárok na odstupné

Nakládání se státními svátky při výpočtu odstupného

13.4.2018 - Dobrý den, jakým způsobem se nakládá při výpočtu odstupného se státními svátky, …

Státní svátek Nárok na odstupné

Ukončení smlouvy na dobu neurčitou a nárok na odstupné

13.4.2018 - Jsem učitel,přesluhující důchodce s pracovní smlouvou na dobu neurčitou (změna …

Pracovní smlouva Nárok na odstupné

Nárok na odstupné ze zdravotních důvodů

10.4.2018 - Dobrý den, Dne 13.12.2016 jsem byl uznám práceneschopným. Asi po půl roce mi …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při podepsání dohody

9.4.2018 - D.den podepsali jsme oboustranně dohodu o ukončení Hpp,jako důvod je zde …

Nárok na odstupné

Výpověď dohodou, ukončení podnikatelské činnosti

8.4.2018 - Dobrý den mám nárok na odstupné? Mám podepsanou vypoved dohodou .důvod ukonceni …

Ukončení pracovního poměru Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při odkoupení firmy

5.4.2018 - Dobrý den,naši firmu koupila jiná, ta stará úplně zanikla.Máme tedy jiné …

Nárok na odstupné

Uzavření prodejny a nárok na odstupné

27.3.2018 - Dobry den Mela bych dotaz. Mam pracovni smlouvu. Na dobu urcitou a to do …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné a nová práce

5.3.2018 - Dobrý den, mohu se zeptat zdali si můžu najít práci i když jsem ve výpovědní …

Nárok na odstupné Odstupné

Nárok na odstupné při stěhování firmy

5.3.2018 - Dobrý den, chtěl bych se optat zda mám nárok na odstupné z důvodu stěhování …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při ukončení provozu

5.3.2018 - Dobrý den, zaměstnavatel ukončil provoz jedné pobočky a nabídl práci ve stejné …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při dřívějším ukončení prac. poměru

22.2.2018 - Dobrý den vážení, moje přítelkyně má smlouvu na dobu určitou do konce srpna …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi pro nadbytečnost

22.2.2018 - Dobrý den,chtěla bych se prosím zeptat,jestli je zaměstnavatel povinen vylpatit …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při výpovědi

22.2.2018 - Dobrý den,mam pravo na odstupné,od zaměstnavatele když mne vyhodí a dal mi …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při přesunu firmy

24.11.2017 - Dobry den,chtela bych se zeptat jestli mam narok na odstupne ,pokud se firma …

Nárok na odstupné Odstupné

Nárok na odstupné při chybějící práci

23.11.2017 - Prosím o vysvětlení .Marodila jsem 2 roky na neschopence k od 24.10.2015 do …

Ukončení pracovního poměru Nárok na odstupné

Zrušení stávající pozice

31.7.2017 - Dobrý den, pracuji jako pracovnice finančních a zákaznických služeb, ale …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi pro pracovní úraz

31.7.2017 - po pracovním urazu mám problemy kvuli ním dávám vypověd ze zd. mám nárok na …

Nárok na odstupné

Odstupné při odchodu pro nemoc z povolání

4.8.2017 - dobrý den,byla mi uznána nemoc z povolání-karpální tunel,mám nárok na odstupné,…

Nárok na odstupné

Výpověď pro nemoc z povolání

4.8.2017 - Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli mi můžou dát výpověď z práce, pokud mě …

Nárok na odstupné

Výpočet odstupného

31.8.2017 - dobrý den, potřebovala bych vědět, zda se při výpočtu odstupného v roce 2017 …

Nárok na odstupné

Odstupné při změně formátu pobočky

27.7.2017 - Dobrý den, prosím o informaci ohledně ukončení pracovního poměru. Končila mi …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi od zaměstnance

14.7.2017 - Dobrý den, mám tento dotaz. Zaměstnanec měl smlouvu na dobu určitou do …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při odchodu dohodou

13.7.2017 - Ješty bych se chtěl zeptat, jestli je zaměstnavatel povinen tento rozdíl mezi …

Nárok na odstupné

Jednorázové odstupné u nemoci z povolání

13.7.2017 - Dobrý den.Prosím, nevím, zda mi poradíte,ale zkusím to. Mám nemoc z povolání-ka…

Nárok na odstupné

Odstupné při ukončení dohodou

7.7.2017 - Dobrý den,dohoda o rozvázáni pracovního poměru:sjednávají tuto dohodu o …

Nárok na odstupné

Výpočet odstupného u nadbytečnosti

7.7.2017 - Dobrý den, mám dotaz, pracuji jako učitelka, 28. 8. 2017 mi končí rodičovská …

Nárok na odstupné

Výše odstupného u doby neurčité

30.6.2017 - Dobrý den, na jakou výši odstupného mám nárok, když jsem byla zaměstnaná na …

Nárok na odstupné

Odstupné při rušení pracovní pozice

30.6.2017 - Dobrý den, u firmy jsem zaměstnaná necelých 11 let. Nyní ruší moji pozici v …

Nárok na odstupné

Ukončení zaměstnání při nemoci z povolání

19.6.2017 - Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,pokud mi podnikový lékař nepotvrdí preventivní …

Nárok na odstupné

Výše odstupného při výpovědi pro nadbytečnost

19.6.2017 - Dobrý den. Marodil jsem 7 měsíců s pracovním úrazem.Po návratu do práce mi …

Nárok na odstupné

Odstupné za nemoc z povolání

14.6.2017 - Dobrý den, pracuji ve výrobě kabelů na 12 směném provozu 5 let. 3 roky z5 se …

Nárok na odstupné

Odstupné při ukončení činnosti

14.6.2017 - Jsem zaměstnána 3 roky v restauraci na hpp. majitelka se rozhodla ,že ukončí …

Nárok na odstupné

Odstupné při plné invaliditě

26.6.2017 - Dobrý den,pracuji v jedné nejmenované firmě už 22.let.V posledních letech jsem …

Nárok na odstupné

Odstupné u výpovědi z nadbytečnosti

6.6.2017 - Dobrý den, potřebovala bych poradit zda je nárok na odstupné ve výši 3 měsíců …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi od zaměstnavatele

7.6.2017 - z duvodu nemoci z povolani jsem byl převeden na jinou praci po měsici od …

Nárok na odstupné

Odstupné ze zdravotních důvodů

29.6.2017 - Dobrý den, jsem v ID 3.stupně a v současné době v neschopnosti.Jsem sttní …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při výpovědi dohodou

24.5.2017 - dobrý den,rád bych se zeptal,jsem u firmy zaměstnán jako řidič-skladník 9let z …

Nárok na odstupné

Změna v několikasměnném provozu

24.5.2017 - Dobrý den ještě bych se ráda zeptala kdyz mam podepsaný dvou směnný provoz a po …

Nárok na odstupné

Odstupné při změně firmy

16.5.2017 - Dobry den mam dotaz jestli mam narok na odstupne pokud naše firma konci zakázku …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi u invalidního důchodu

8.5.2017 - Dobrý den,manželce byl přidělěn částečný invalidní důchod.Nemůže tedy pracovat …

Nárok na odstupné

Výpověď zaměstnavatelem ze zdravotních důvodů

10.5.2017 - Dobrý den,ráda bych se zeptala jak mám postupovat a jestli mám nárok na …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi po návratu z nemocenské

3.5.2017 - DOBRÝ DEN, BUDU VÁM VDĚČNA ZA RADU TÝKAJÍCÍ SE VÝPOVĚDI Z NADBYTEČNOSTI ZE …

Nárok na odstupné

Odstupné při skončení doby určité

3.5.2017 - Dobrý den, mám slouvu na dobu určitou do 30.4.2017 a už mi bylo jednatelem …

Nárok na odstupné

Výpočet odstupného za výpověď pro nadbytečnost

3.5.2017 - Dobrý den, jsem zaměstnána v MŠ jako učitelka. Nyní jsem ma rodičovské …

Nárok na odstupné

Ukončení dohodou kvůli přeřazení na jinou práci

28.4.2017 - Dobrý den, Potřeboval bych poradit. Zaměstnavatel si mne nechal zavolat a …

Nárok na odstupné

Podepsání dohody pro zrušení pracoviště

28.4.2017 - Dobry den mam slouvu na dobu urcitou a zamestnavatel me nuti podepsat dohodu o …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi ze strany zaměstnance

26.4.2017 - Dobrý den, pokud jsem pracovala doteď jako cukrářka a firma uz cukráře …

Nárok na odstupné

Zaměstnanec v neexistující firmě

28.4.2017 - Dobrý den, jsem dlouhodobě na neschopence. Podpůrčí doba mě skončí 30.4., firma …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi ze zdravotních důvodů

31.3.2017 - Dobrý den,pracuji u podniku 35 let,nyní jsem na nemocenské,ale ze zdravotních …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při výpovědi od zaměstnavatele

31.3.2017 - Dobrý den, prosím o radu zda mám nárok na odstupné. Jsem zamestnaná nekolik let …

Nárok na odstupné

Roční odstupné při výpovědi kvůli nemoci z povolání

31.3.2017 - Dobrý večer,byla mi uznána nemoc z povoláni:těžký syndrom karpálního tunelu …

Nárok na odstupné

Odstupné při propuštění ze zdravotních důvodů

31.3.2017 - Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na manžela.Vloni ho propustily ze zdravotních …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi pro zdravotní nezpůsobilost

20.3.2017 - Dobrý den, dnes mi lékařka sdělila, že mě ze zdravotních důvodů nepustí do …

Nárok na odstupné

Odstupné při výpovědi pro nadbytečnost

20.3.2017 - Dobrý den, Mám smlouvu na dobu neurčitou a zaměstavatel mi oznámil, že mě …

Nárok na odstupné

Odstupné při době neurčité

20.3.2017 - Dobrý den, jako starobní důchodce mám uzavřenou dohodu na dobu neurčitou a …

Nárok na odstupné

Možnosti po ukončení PP z důvodu infarktu

8.3.2017 - Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak mám postupovat v případě kdy jsem 10měsíců …

Nárok na odstupné

Propouštění v období nemocenské a zkušební doby

17.3.2017 - Nastoupil jsem do Lidlu jako oblastní manažer pro severočeský kraj se zkušební …

Nárok na odstupné

Nařízené neproplacené přesčasy

17.3.2017 - Dobrý den, mohu podat výpověď z pracovního poměru z důvodu nerovného …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné u smlouvy na dobu neurčitou

16.3.2017 - Dobry den u firmi delam 3 roky smlouvu mam na dobu neurcitou.mam nemocne srdce …

Nárok na odstupné

Odstupné při ukončení PP ze zdravotních důvodů

16.3.2017 - Musim ukoncit pracovni pomer po deseti letech ze zdravotnich duvodu.To mam …

Nárok na odstupné

Výplata odstupného

16.3.2017 - Dobrý den, obracím se na vás s dotazem ohledně odstupného. Od roku 2004 jsem …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při výpovědi zaměstnance

16.3.2017 - Dobrý den, byla mi uznána nemoc z povolání, zaměstnavatel mě přeřadil na jinou …

Nárok na odstupné

Výpočet odstupného při výpovědi pro nadbytečnost

16.2.2017 - Dobrý den,chtěla bych se zeptat když mi dal zaměstnavatel výpověď po 7 letech z …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při zrušení pracoviště

16.2.2017 - Dobry den .mel bych dotaz jestly muzu po firme zadat odstupne kdyz mam v …

Nárok na odstupné

Zaměstnavatel se vyhýbá vyplacení odstupného po pracovním úraze

16.2.2017 - Dobrý den v práci jsem dne 7.5.2015 utrpěl pracovní úraz ,půl roku jsem narodil …

Nárok na odstupné

Přemístění firmy do jiného města

16.2.2017 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na odstupné a v jaké výši,když …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při nesouhlasu se změnou typu úvazku

16.2.2017 - Dobrý den, pracuji na zkr.uvazek 20 hod.tydne a zaměstnavatel přišel s tím že …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při invalidním důchodu

9.2.2017 - Dobrý den . Od roku 2007 racuji jako prodavačka , pultový prodej, smlouva na …

Nárok na odstupné

Odstupné při zániku firmy z organizačních důvodů

11.1.2017 - Dobrý den,chci se zeptat na výši odstupného,pokud firma zanikla z organizačních …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné a invalidní důchod

25.11.2016 - Mám nárok na odstupné, když mám smlouvu na dobu neurčitou a práci, kterou jsou …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při dohodě

27.6.2016 - Dobry den chtela bych se zeptat. Od října 2015 jsem v pracovním poměru na dobu …

Nárok na odstupné

Výpověď dohodou a odstupné

27.6.2016 - Dobrý den měl bych dotaz k odstupnému pracoval sem ve firmě čtyři roky.Po …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné při výpovědi

25.4.2016 - Dobrý den,ve firmě jsem pracovala od 1.7.1995,5.1.2015 zemřel majitel firmy,fir…

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné po rodičovské

12.5.2016 - Dobrý den, od roku 1998 jsem pracovala u jedné výrobní firmy jako dělnice v …

Nárok na odstupné

Zrušená společnost. Odstupné?

29.4.2016 - Dobrý den, od 1.9.2005 jsem zaměstnaná u firmy COMPACT servis s.r.o. ( ICO 255 …

Nárok na odstupné

Nárok na odstupné doba určitá

29.4.2016 - Dobrý den. Pracuji u Konzumu jako zástupce vedoucí, naše provozovna se bude …

Nárok na odstupné

Výpověď z organizačních důvodů při nemoci z povolání

1.2.2016 - Dobrý den, 21.01.2016 již rok probíhá řízení ve věci mé nemoci z povolání, …

Nárok na odstupné