Bezplatná právní poradna: Pracovněprávní nároky

Doplácení zaměstnavatele do průměrného platu

4.12.2018 - Dobrý den chtěl jsem se zeptat před 10 lety jsem měl pracovní úraz amputace …

Nárok na rentu Ostatní

Ze mzdy je strhávaná exekuce

4.12.2018 - dobry den, zamestnavatel mi strhaval ze mzdy prednostni exekuci [zdrav.poj.] a …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem

Mám nárok na 13tý plat po podání výpovědi?

30.11.2018 - Dobrý den. Chystám se podat výpověd dnes, abych stihnul výpovědní lhůtu a od …

Ostatní

Vedoucí zapomněl přepsat výkaz

30.11.2018 - Dobrý den.V září 2018 jsem ke konci měsíce onemocněl a napsal jsem vedouvímu,že …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem

Zaměstnavatel odmítá rehabilitaci proplatit

30.11.2018 - Dobrý den. Ortoped mi nařídil rehabilitaci, mám pružnou pracovní dobu (s pevnou …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem Lékař

Vyplacení po pracovním úrazu

30.11.2018 - Dobry den. Chtel bych se zeptat jestli mi pri pracovnim urazu bude vyplacen …

Pracovní úraz Ostatní

Nárok na zaplacení mzdy

22.11.2018 - Dobrý den, pracovala jsem na DPP (300 hodin ročně), dostala jsem výpověď, …

Ostatní Nevyplacená mzda

Ústní dohoda o vykonání práce

5.11.2018 - Dobry den, Zajímá me jak jsem na tom,kdyz jsme s pani uzavreli ustni dohodu o …

Pracovní smlouva Ostatní

Na noční směně pracuji sama

2.11.2018 - Dobrý den. Pracuji v sociálních službách ve dvanácti hodinových směnách. Na …

Pracovní doba Ostatní

Vymáhání rozdílové částky za zhotovení střechy

30.10.2018 - Dobrý den mám dotaz, před třemi lety jsem si nechal od jednoho řemeslníka …

Ostatní

Nový majitel přebírá i zaměstnance

30.10.2018 - Dobrý den, Moje přítelkyně pracovala v kavárně kterou se majitel rozhodl …

Nárok na odstupné Ostatní

Změnili mi pracovní náplň

25.10.2018 - Dobrý den, mám ID 1. stupně, nyní pracuji v Chráněné dílně. Nastupovala jsem k …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem Pracovní smlouva

Vedoucí střediska ovlivňuje navýšení mzdy

25.10.2018 - hezký den, chtěl bych se zeptat do jaké míry může vedoucí střediska ovlivňovat …

Ostatní Spor se zaměstnavatelem

Když není práce, zaměstnavatel nařídí neplacené volno

23.10.2018 - Dobrý den, mám dotaz. Pracuji jako pokojská na HPP, práce.doba od 7-15.00, beru …

Ostatní Pracovní doba Přestávka

Zadavatel zakázky nezaplatil za vykonanou práci

22.10.2018 - Dobrý den, chtěla bych se poradit, jakým způsobem postupovat, pakliže zadavatel …

Nevyplacená mzda Ostatní

Zaměstnanec nepřišel do práce

22.10.2018 - Dobrý den, prosím o radu, zaměstnanec ráno nepřišel do práce, přišel později v …

Ostatní Pracovní neschopnost

nárok na rentu při smrtelné nehodě manžela v zaměstnání

19.10.2018 - Dobrý den, u zaměstnavatele došlo ke smrtelnému úrazu zaměstnance. Je zaměstnav…

Pracovní úraz Ostatní

Žádost o dřívější vyplacení mzdy

18.10.2018 - Dobrý den, když pracují jako dpp a ukončením dpp v půlce měsíce,mám nárok na …

Ostatní

Špatně vypočítaná částka na exekuci

16.10.2018 - Dobry den můžete mi prosim poradit kde a na.koho se mam obratit o vraceni penez …

Ostatní

Výplata se záporným číslem

16.10.2018 - Dobrý den, chci se zeptat na nastalou situaci. Byla jsem zaměstnaná ve …

Ostatní

Nedostala jsem prémie

12.10.2018 - Dobrý den, dala jsem výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Nečerpala jsem za …

Výpovědní lhůta Ostatní

Vyplacení diet za každý odpracovaný den v Německu

12.10.2018 - Dobrý den, Chci se zeptat, jestli zaměstnavatel - zahraniční pracovní …

Spor se zaměstnavatelem Ostatní

Nárok na vyšší diety

9.10.2018 - Pracuji u ceske firmy jako zednik a praci vykonavam na slovensku od 6.mesice. …

Ostatní

Odměna za nařízenou práci v sobotu

7.6.2018 - Dobrý den, ráda bych se zeptala zda může zaměstnavatel nařídit práci v sobotu …

Ostatní

Jak postupovat při zdravotních problémech

31.5.2018 - Dobrý den, od Vánoc minulého roku mám zdravotní problém s jazykem.Dvakrát po …

Ostatní

Kdo si může prostudovat výpověď

28.5.2018 - Dobrý den. Mam dotaz ohledně podepsání výpovědi zaměstnavatele chtěl jsem si jí …

Ostatní

Typ odškodnění po pokousání žákem

17.5.2018 - Dobry den. Byla jsem v zaměstnání pokousana žákem a vzhledem k psychickým …

Ostatní Odškodnění

Změna místa výkonu práce

17.5.2018 - Věc: Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem - od začátku roku 2015 …

Ostatní

Zhoršení zdravotního stavu neumožňující nástup do nového zaměstnání

14.5.2018 - Dobrý den, Prosím o radu .. jsem v pracovni poměru a nyní dlouhodobě v …

Ostatní

Omítnutí podpisu hmotné odpovědnosti za zboží

3.5.2018 - Dobrý den, tento měsíc budu končit v práci, kde jsem jako prodejce v textilním …

Ostatní

Zaměstnavatel požaduje úhradu zůstatkové ceny pracovního oděvu

25.4.2018 - Dobrý den, nastoupil jsem do nového zaměstnání, kde zaměstnavatel určuje, jaký …

Ostatní

Převlékání se po konci směny

24.4.2018 - Dobry den. Mám 8hodinovou pracovni dobu.Směna začiná v 6.30 a konči 14.30 …

Ostatní

Proplacení výpisu ze zdravotní karty zaměstnavatelem

12.4.2018 - Dobrý den, zaměstnavatel od letošního roku začal vyžadovat k periodické …

Ostatní

Platnost konkurenční doložky při přechodu k sesterské společnosti

11.4.2018 - Dobrý den, U svého zaměstnavatele společnost xy CZ jsem byla zaměstnaná na …

Ostatní

Nárok na proplacení služebních hovorů

10.4.2018 - Dobrý den má zaměstnavatel povinnost mi dát služební telefon pokud je pro výkon …

Ostatní

Vymáhaní škody za hmotnou odpovědnost

6.4.2018 - Dobrý den, pracovala jsem jako vedoucí herny a měla jsem podepsanou hmotnou …

Ostatní