Pracovněprávní nároky: Pracovní cesta a příplatek

Příplatky

Pracovník je vyslán na služební cestu. Vyjíždí v 5.00 hodin a vrací se v 19.30 hodin. Jeho pracovní doba je od 7.00 do 16. 00 hod. Započítává se mu do pracovní doby i ostatní doba mimo pracovní dobu a má případně nárok na příplatek za práci přesčas?

Dobrý den,

dle našeho názoru záleží na tom, v kolik hodin začne pracovník vykonávat svoji práci. Tzn., že pokud by ji začal vykonávat až v 7:00, pak je doba od 5-7:00 pouhou dobou cesty, ne pracovní dobou a příplatek mu také nenáleží. Pokud by však ukončil výkon práce např. až v 17:00, pak se jedná o práci přesčas v době od 16:00-17:00.

S pozdravem,