Pracovněprávní nároky: Pracovní neschopnost a výpovědní lhůta

Pracovní neschopnost Výpovědní lhůta

Dobrý den,mám dotaz.Jsem v pracovní neschopnosti,chci dát výpověď 1.5.2018,nejsem ve zkušební době.Bude mi běžet 2 výpovědní lhůta?To znamená,že 1.7.2018,bych mohla nastoupit do nového zaměstnání?Děkuji Vám za odpověď.JanaX

Dobrý den,

v případě, že dá zaměstnanec výpověď, pak není jeho pracovní neschopnost překážkou. Pokud tedy máte ve smlouvě uvedenou dvouměsíční výpovědní lhůtu, tak ano, bude Vám běžet právě ode dne, kdy dáte výpověď.