Pracovněprávní nároky: Pracovní neschopnost po době uričté

Nemocenská

Dobrý den. Prosím o radu. PP na dobu určitou mi skončil 30.6.2017 s že vím v září jdu na 3 operaci v jícnem a brániční kýlou. Nevím co mám udělat tak abych pobíral nějaké fin.prostredky. - mám už mít marodit dříve ? - jsem v nějaké ochranné lhůtě ? - kam mám doručit PN ? - jak se nemocenská vypočítává ? Mockrát děkuji Václav K.

Dobrý den,

ochranná lhůta běží pouze 7 dní po ukončení zaměstnání, pokud se v této době stanete práce neschopnou, budete pobírat nemocenskou jako při zaměstnání. Pokud ale nastane pracovní neschopnost až po této době, nemocenská Vám nenáleží. Ve Vašem případě je nejvhodnější nastoupit do jiného zaměstnání před operací.

Zde přikládám relevantní odkaz na výpočet výše nemocenské: http://www.mpsv.cz/cs/7

S pozdravem, Vašenároky.cz