Pracovněprávní nároky: Pracovní neschopnost při zkráceném úvazku

Pracovní neschopnost

Dobry den, prosim mam dotaz : jsem v předčasném dúchodě, pracuji na zkrácený uvazek se mzdou 9 tis. cisteho příjmu. Co by se prosim dělj pokud bych onemocněl přašel do prac. neschopnosti ? Děkuji Vám

Dobrý den,

v takovém případě by Vám v průběhu prvních 14 dnů proplácel zaměstnavatel náhradu mzdy, a to pouze za takové dny, které jsou pro Vás pracovními, avšak s výjimkou prvních 3 těchto dnů. Výše náhrady by činila 60% průměrného výdělku, který je následně ještě snížen na 90, 60 popř. 30 procent v závislosti na jeho výši. Po uplynutí prvních 14 dnů pracovní neschopnosti by Vám poté byla vyplácena nemocenská od České správy sociálního zabezpečení v příslušné výši.