Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz a krácení renty

Nárok na rentu Pracovní úraz

Dobrý den,v roce 1998 jsem měl na šachtě pracovní úraz,byl jsem z dolu vyřazen a můj výdělek byl dorovnáván rentou.Před čtyřmi léty se můj zdravotní stav začal zhoršovat a byl mi přiznán ID 1stupně na následek PÚ.Tedy byl mi přiznán ID+renta,Můj dotaz?Pokud bych si ze zdravotních důvodů nemohl najít odpovídající zaměstnání,bude mi tato částka nějak krácena a pokud ano,o jakou částku se jedná.Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obecně Vám náhrada za ztrátu na výdělku přísluší ve výši rozdílu mezi průměrným výdělkem před vznikem škody a výdělkem dosahovaným po pracovním úrazu nebo po zjištění nemoci z povolání s připočtením případného invalidního důchodu pobíraného z téhož důvodu. Pokud nenastoupíte do zaměstnání, Vaše renta i ID zůstanou stejné, pokud si najdete lépe placené zaměstnání než předchozí, Váš nárok by zanikl.