Pracovněprávní nároky: Pracovní úraz a minimální mzda

Minimální mzda Pracovní úraz

Dobrý den, je mi asi 6 let vyplácena renta z důvodu pracovního úrazu. Každý rok mi je zkrácena zřejmě o navýšení min. mzdy. Neměla by se mi zvedat také o valorizaci? A zvedá pojišťovna o valorizaci automaticky? Byl jsem veden jako osoba se sníženou pracovní schopností a byla mi počítána menší min. mzda. Pak byl na pracovním úřadě zrušen status osoby se sníženou pracovní schopností a od té doby mi počítají min. mzdu jako zdravému.(pracuji nyní na poloviční úvazek) renta se mi snížila od počátku již o 3500kč, ale stále pracuji za min. mzdu. Děkuji za odpověď

Dobrý den,

růst minimální mzdy v předchozích letech daleko vyšší než valorizace. Z toho důvodu se náhrada celkově zmenšuje.

S pozdravem,